Sosyal Medyada Başkent Dergisi

İlçeler

Akvaryum Ankara

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ankara bir sahil şehri değildir. Fakat sahil şehri olmayan bir yerde de deniz canlıları tanımak onlar ile iç içe olmak ve son altı aktivitelerinden yararlanmak istiyorsanız akvaryum Ankara tam sizler için bir yer olmaktadır. Hemen gezi rehberinize akvaryum Ankara’yı da ekleyerek Ankara’dan ayrılmadan önce burayı görmelisiniz. Birbirinden farklı deniz canlıları içerisinde bulunan Aqua Vega Akvaryum Ankara sizlere unutamayacağınız güzel bir gezi sunacaktır.

Ankara’nın akvaryumu olan Aqua vega akvaryum Ankara’nın Mamak semtinde yer alan Nata vega outlet alışveriş merkezinin içerisinde bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezine geldikten sonra akvaryum ziyaretinizi de yapabilirsiniz. 98 metre uzunluğunda olan bu akvaryumun içerisinde birbirinden farklı 12.000 çeşit deniz canlısı yer almaktadır. Bu farklı deniz canlılarını bir araya taşıyalım bu akvaryumun içerisinde sürüngen çeşitleri de bulunmaktadır. Yani hem deniz canlılarını hem de farklı sürüngenleri bu akvaryum gezisi sırasında ziyaret edebilirsiniz.

23 Nisan 2012 de açılışı gerçekleştirilen akvaryum Türkiye’deki tünel akvaryumların en büyük olanıdır. Avrupa’da ise ikinci en büyük akvaryum olma unvanına sahiptir.

Akvaryumun içerisinde birbirinden farklı bölümlerde bulunmaktadır. Bu bölümler balık çeşitlerinin yer aldığı bölüm, sürüngenlerin bulunduğu bölüm, hediyelik eşya satın alabileceğiniz bölüm, deniz kabukları müzesi, dalış okulu, tuz mağarası, restoran, kafe, pet shop, dokunma havuzu gibi yerler olmaktadır.

Ankara Akvaryum Giriş Ücreti 2018

Çocuklar için 12 TL yetişkinler için 18 TL olan geliş ücretinden sonra bu akvaryumu ziyaret edebilirsiniz.

Sponsor
Yorum Yapmak için tıkla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlçeler

İpek Yolu Üzerinde Kadim Durak; Nallıhan

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ekleyen

Devamını oku

Çankaya

Güvenpark

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ekleyen

Ankara gezisi yapmak istediğinizde karşınıza farklı pek çok yer çıkacaksın. Bu yerleri sıralayıp geziye başladığınızda Ankara’nın birbirinden farklı güzellikleri karşınıza çıkacaktır. Güvenpark Ankara’dan gezilmesi gereken Ankara’nın Kızılay meydanında bulunan bir yerdir. Eğer gözü rehberinizde Güvenpark hala bulunmuyor ise şimdiden eklemeyi unutmayın.

Güvenpark herkesin geçerken uğrayabileceği, bir nefes alabileceğim güvercinleri besleyebileceği bir meydandır. Güvenpark anıtının bulunduğu yerde Atatürk ve silah arkadaşlarının heykellerini görebilirsiniz. Atatürk ve arkadaşlarının temsili bu heykeller kurtuluş savaşını bizlere hatırlatan heykeller olmaktadır.

Güvenpark Ankara’nın Kızılay semtinde yer almaktadır. Ulaşımı oldukça kolay olan bu yeri her türlü vasıta ile ulaşabilir yürürken durup dinlenme noktası olarak seçebilirsiniz. Parkın içerisine girdiğinizde bronzdan yapılmış olan heykelleri direk göreceksiniz. Bu heykeller Avusturya’da yaptırılmış daha sonra Türkiye’ye Ankara’daki Güvenpark’a getirilmiştir. Avusturya da bu heykellerin yapım işi Viyana Erdbeg dökümhanesinde yapılmıştır. Avusturya’dan getirilen heykellerin oturt olacağı taş zemin ise Ankara’da oluşturulmuştur. Taş zemin üzerindeki kabartmalar ise Ankara’nın kendine has Mamak taşı kullanılarak yapılmıştır. Kabartma bir yazı yapılmaya karar verildikten sonra bu Taşlar ile kabartma yazılar oluşturulmuştur. Heykellerin oturtulacak taş kısmını yapılmasında hem Türk hem de yabancı ustalar yer almıştır. Farklı medeniyetlerin bir araya gelmesi ile ortak bir çalışma Sonucu bu yapıda ortaya çıkmıştır. Avusturyalı mimar olan C. Holzmeister tarafından Güvenpark’ın projelendirme işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku

Güdül

Güdül’ün Tarihi Damgaların Göçü Belgeseli

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ekleyen

Damgaların Göçü Belgeseli – Bölüm 1

Damgaların Göçü Belgeseli – Bölüm 2

Damgaların Göçü Belgeseli – Bölüm 3

Damgaların Göçü Belgeseli – Bölüm 4

Devamını oku

Popüler içerikler