Sosyal Medyada Başkent Dergisi

Etimesgut

Göksu Parkı

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ankara’ya gidilip bir gezi planı çıkartıldığında Göksu Parkı’na uğramadan olmaz. Ankara’nın Eryaman semtinde bulunan Göksu Parkı gölet ve yeşilliklerden oluşmuş bir tabiat alanıdır. Eryaman da bulunan susuz gölet Göksu Parkı projesi dahilin de yeniden canlandırılmıştır. Göksu Parkı 2003 senesin de faaliyetlere başlamıştır. Parkın projelendirilme işlemleri tamamlandıktan sonra 3 ay içerisinde parkın inşaatı tamamlanmıştır. 127.189 metre karelik gölet alanına sahip parkın kapladığı alan 508.000 metre karedir.

Göksu parkı göleti balık tutmaya elverişli bir alandır. Ziyaretçilerin rahat balık tutmaları için 9 adet gölet üzerine iskele yapılmıştır. Göksu parkının oldukça geniş bir yeşil alanı vardır. Bu yeşil alan içerisinde yürüyüş yolları, piknik ve mangal alanları, restoranlar, dinlenme alanları, cafe ve lunapark bulunmaktadır. Ziyaretçilerin pikniklerinin daha keyifli hale gelmesi için 473 adet barbekü vardır ve ziyaretçileri kullanımına sunulmuştur.

Göksu parkına nasıl gidilir

Eğer özel aracınız yok ise Göksu parkına gitmek için metro kullanabilirsiniz. Göksu Parkı Eryaman semtinde bulunmaktadır. Ulaşım için kullanacağınız metro ile aktarma yapma durumunda kalmaktasınız. Ulaşım için metro tercih ediyorsanız Kızılay’dan Batıkent’e aktarma yapabilirsiniz. Batıkent metroya geldiğiniz de Eryaman 1-2 metro durağına geçebilirsiniz. Metro dışında otobüs kullanmak isteyenler de EGO 531 numaralı otobüsü tercih edebilirler. Bu otobüs Etimesgut, Elvankent, Sincan, Fatih, Eryaman güzergahı üzerinden seferler yapmaktadır. Aktarma ile uğraşmak istemiyorsanız otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz.

Sponsor
Yorum Yapmak için tıkla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akyurt

Ankara’nın İlçeleri

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ekleyen

Ankara, 9’u merkez ilçe olmak üzere 25 ilçeden oluşmaktadır. Ankara’nın merkezbilçeleri Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Sincan, Pursaklar ve Yenimahalle’dir. Çevre ilçeler ise Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı ve Şereflikoçhisar’dır.

Detaylı okumak için galeriden görseller arası geçiş yapabilirsiniz.

Kaynakça: Ankara Kalkınma Ajansı

Devamını oku

Popüler içerikler