Sosyal Medyada Başkent Dergisi

Gölbaşı

Mogan Gölü

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ankara gezinize doğal güzellikler eklemek istediğiniz de Mogan Gölü ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Mogan gölü Ankara da yeşil ve mavinin buluştuğu yer olmaktadır. Doğanın tadını çıkarmak tabiatın güzelliklerini görmek istiyorsanız Mogan Gölü’nü ziyaret etmeyi unutmayın.

Mogan Gölü Özellikleri

Sığ özellikli bir göl olan Mogan Gölü Ankara’nın Gölbaşı semtinde yer almaktadır. Konum olarak Eymir gölü ile birbirlerine yakındırlar ve bir kanal ile birbirlerine bağlıdırlar.

Mogan gölü Ankara haklı tarafından Gölbaşı olarak da tanınmaktadır. Şehir merkezine 25 kilometre uzaklığı bulunan göle ulaşmak isteyen kişiler belediyenin oluşturduğu otobüs seferleri ile göle gelebilirler.

Mogan gölünde yapılacak olan aktiviteler tabiat ile iç içe temiz hava ile birlikte yapılan aktivitelerdir. Göl çevresinde 160 kadar kuş türü bulunur. Oldukça sakin bir ortamı olan göl çevresinde yürüyüş. Koşu ve piknik yapabilir, spor aktiviteleri için hazırlanmış sahalarda spor aktivitelerinde bulunabilirsiniz. Park içinde bulunan cafe ve restoranlarda gün yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Mogan parkına girerken 6 lira gibi küçük bir giriş ücreti sizden talep edilir. Bu giriş ücreti dışında herhangi bir ücret alımı yapılmaz.

Mogan gölü balık tutmak içinde elverişlidir. Gün boyu uğraşıp balık tutmayı başaramazsanız da hazır satışı yapılan balık ekmekler ise bu lezzetin tadını çıkartın.

Mogan gölüne nasıl gidilir

Özel arabanız ya da taksi ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Mogan Gölü’ne isterseniz belediye otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sponsor
Yorum Yapmak için tıkla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gölbaşı

Club Watercity Aquapark Gölbaşı

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ekleyen

Ankara da havuz keyfi yapmak istediğiniz de Club Watercity Aquapark sizleri beklemektedir. Denizi olmayan Ankara da sıcak yaz günlerin de serinlemeyi en eğlenceli hale getiren Club Watercity Aqua park 2001 tarihin de ziyaretçilerini kabul etmeye başlamıştır.

Aqua park 64000 metre karelik büyük bir alan üzerinde bulunmaktadır. İçerisin de üç adet havuz vardır. Bu havuzlardan biri çocuk havuzu, biri düşme havuzu diğeri ise büyük havuz olmaktadır. Havuza girişleri en keyifli hale getiren 18 adet su kaydırağı da havuz kenarlarında yer alır. Su kaydırakları farklı boyutlar da ve farklı şekillerde olup her birinin eğlencesi ayrı olmaktadır.

Havuz ve su kaydıraklarının dışında güneşlenmek isteyenler için özel bir alan, futbol sahası, tenis kortu ve ağaçların içerisinde bir yeşil alan vardır. Club watercity aquaparka giriş yaptıktan sonra diğer etkinliklerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Bazı kadınlar havuza gitmek istese de erkekler olduğu için gitmekten çekinebilirler. Club watercity aqua park bu durum karşısında hafta da bir günü sadece kadınlara ayırıp kadınlara hizmet vermektedir. Salı günleri sadece kadınlara hizmet günü olarak belirlenmiştir.

Club Watercity Aquapark Gölbaşı ücretleri

Aquaparkdaki ücretler günlere göre değişkenlik göstermektedir. Hafta içi 40 TL, hafta sonu 45 TL, Çarşamba günleri 35 olup indirim günü olarak belirlenmiştir. 4-12 yaş grubu çocuklardan ise 25 TL ücret alınmaktadır.

Devamını oku

Akyurt

Ankara’nın İlçeleri

Eklenme zamanı

Tarihi:

Ekleyen

Ankara, 9’u merkez ilçe olmak üzere 25 ilçeden oluşmaktadır. Ankara’nın merkezbilçeleri Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Sincan, Pursaklar ve Yenimahalle’dir. Çevre ilçeler ise Akyurt, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı ve Şereflikoçhisar’dır.

Detaylı okumak için galeriden görseller arası geçiş yapabilirsiniz.

Kaynakça: Ankara Kalkınma Ajansı

Devamını oku

Popüler içerikler